Kharkiv Music Fest

Закрыть

09.04.22 18:30

9 квітня KharkivMusicFest запрошує на концерт «Метаморфози» у виконанні Національного камерного оркестру «Київські солісти» та німецького диригента Валентина Егеля.

Твір, що дав назву концерту — «Метаморфози» — Ріхард Штраус написав на початку 1945 року вже в похилому віці під враженням від руїн розбомбленого Мюнхена. «Можливо, Ріхард Штраус прожив 85 років тільки для того, щоб створити цей великий твір», — писав французький критик. Проте це не реквієм зруйнованому місту. Цей твір про трансформацію, перетворення та створення чогось нового.

«Метаморфози» написані для струнної групи з 23 музикантів, де кожен з інструменталістів по суті є солістом. Національний камерний оркестр «Київські солісти» — напевно, оптимальний ансамбль для цієї музики (колектив, визнаний слухачами і критиками в різних країнах світу, об’єднує талановитих молодих музикантів України, більшість з яких — лауреати національних та міжнародних конкурсів).

Продовжать лінію перетворення та метаморфоз славнозвісний твір Антоніо Вівальді «Пори року» й аргентинський варіант на ту саму тему — танго-сюїта «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццолли. Такі схожі й такі різні, майже однойменні твори Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли безсумнівно підлягають порівнянню, а виконані разом — урівноважують і доповнюють одне одного. Якщо в класичних барокових концертах італійського класика втілені піднесені картини природи, то елементи джазу та традиційні іспанські танго-мотиви надають музиці аргентинського композитора надзвичайної чуттєвості та тілесності.

Виконавці — Національний камерний оркестр «Київські солісти», відомий своїм високим професіоналізмом у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом. Колектив підкорював світову публіку в таких відомих залах, як Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер у Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, «Flagey» у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні, «Еспланада» в Сінгапурі, та на Всесвітній виставці «Експо» (Японія).

Концерт «Метаморфози» відбудеться під орудою Валентина Егеля. Він  – головний диригент Хорватського національного театру Рієки та Симфонічного оркестру Рієки. Він є золотим лауреатом Міжнародного конкурсу молодих диригентів «Lovro von Matačić», та конкурсу диригентів Campus Dirigierenпереможцем конкурсу MDR та з 2017 року підтримується Форумом диригентів, де він був записаний у список артистів «Маестро завтрашнього дня». 

Співпрацював із такими оркестрами як Симфонічний оркестр радіо Лейпцига, Оркестр німецького радіо Саарбрюккена, Оркестр радіо та телебачення Хорватії, Філармонічний оркестр Бі-бі-сі у Манчестері та ін.

Програма концерту:

Р. Штраус «Метаморфози» для 23 струнних інструментів, Trv 290;

А. Вівальді «Пори року»;

А. П’яццолла «Пори року в Буенос-Айресі».

Органна зала Харківської філармонії
09.04.22
18:30 1 година 30 хвилин
Концертнi заходи