Kharkiv Music Fest

Закрыть

«Музичні QR-коди Харкова» – паралельна програма фестивалю KharkivMusicFеst-2021.

Куратор творчої програми – музикознавець Юлія Ніколаєвська

Партнери – Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського, проєкт «Piano 119».

«Осте сте бі бо бу… автомобілібілі…» – так звучить велике місто у вірші М. Семенка (1914).

Основна ідея програми – представити ключові фігури музичного авангарду (ширше – академічну музику ХХ сторіччя) в топосі Харкова.

Під час проєктy пролунають ключові твори, скажуть слово експерти, відбyдеться меморіальна подорож із «харківським домовиком» Михайлом Красиковим про «Червоного Моцарта», «українського Рахманінова» та інших корифеїв музичного олімпу Харкова.

Під час фестивалю та після нього на сайті KharkivMusicFest бyде розміщено інформацію про митців та їхню «харківську історію», яка буде поповнюватись. Згодом на ключових місцях буде встановлено QR-коди, за якими можна буде отримати ці данні.

5 концертів-досліджень, 5 імен, 5 місць, 5 історій-відкриттів.

Федір Якименко

АКИМЕНКО (Якименко, Akimenko) Федір Степанович (20.02.1876, с. Піски Харків. губ., Україна –08.01.1945, Париж, Франція) Народжений в Україні, він з 10 років навчався у Петербурзі (Придворна капела), у композиторів М. Балакірєва (фортепіано) та М.Римського-Корсакова (композиція, Петербурзька консерваторія), працював у Грузії та Франції (де став першим вчителем з композиції І.Стравінського).  Харківський період творчості Ф.Якименка – 1906–1911 рр.

Детальніше