Kharkiv Music Fest

Закрыть

Харківський фестивальний оркестр – це симфонічний оркестр, який з 2018 року щорічно збирається в рамках фестивалю KharkivMusicFest. За роки свого існування у ньому взяли участь музиканти з провідних світових оркестрів, таких як Люцернський фестивальний оркестр, симфонічний оркестр BBC, Чешський фылармонычний оркестр, Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, Бельгійський національний оркестр, Грузинський і Словацький філармонічні оркестри та інших. 

Деякі з учасників оркестру також є концертуючими солістами і учасниками камерних ансамблей, що виступають на багатьох престижних світових концертних майданчиках.

Ідея колективу була не тільки в створенні високоякісних симфонічних оркестрів, але й в створенні нових культурних мостів між музикантами Європи, Австралії, США, Близького сходу і Кавказу з музикантами з України, що збираються на одній сцені у Харкові.

З моменту свого заснування оркестр виступав в рамках фестивалю з різними солістами, такими як Вацлав Дворжак, Агата Шимчевська, Тіль Хоффман, під керівництвом таких дригентів як Фахраддін Керімов, Іван Чередниченко, Станіслав Христенко та інших. 

Під час пандемії оркестр отримав новий український контекст, включив в себе кращих музикантів із провідних українських філармонічних і театральних оркестрів, таких як: Національний Симфонічний Оркестр України, Львівський, Одеський, і Харківський філармонічні оркестри, а також оркестри оперних театрів Одеси, Харкова, Львова і Києва.

Зараз керівником фестивального оркестру є арт-директор фестивалю, диригент Віталій Алексейонок.