Kharkiv Music Fest

Закрыть

Віра Гринько-Поліщук (1991 р. н., Київ / Вайсвассер) здобула освіту за спеціальністю «фортепіано» в Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра (клас О. Аніщенко). Під час навчання паралельно відвідувала клас композиції С. Острової. Згодом успішно закінчила композиторський факультет НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас проф. Ю. Іщенка). Неодноразово брала участь у міжнародних композиторських і виконавських конкурсах.

Основну частину професійного композиторського доробку складають близько двох десятків робіт, серед них: камерна музика для різних виконавських складів, оркестрові твори, а також опуси для хору a cappella. Робота з хоровим складом є для композиторки різновидом дуже інтимного спілкування з музичною матерією. За її словами, «хоровий склад — це притулок у хвилини душевного неспокою, або ж безмежне поле для реалізації нових ідей».

Від 2016 року проживає за межами України в маленькому містечку Вайсвассер (Німеччина), де продовжує свою композиторську діяльність, а також викладає гру на фортепіано. Твори виконуються здебільшого силами місцевих музикантів на камерних концертах. Ще однією важливою сферою музичної діяльності є праця органісткою, хоровою диригенткою та викладачкою гри на органі у Євангелічній церкві Німеччини.

Авторський коментар про конкурсну роботу: «Твір був написаний на текст одного з найулюбленіших українських поетів. Саме цей цикл віршів пригорнув увагу лаконічною формою та багатством неймовірних поетичних образів. Стрімка зміна контрастних “картинок”, по вінця повних барвистими метафорами, що наближають майже до тактильного відчуття змісту цих віршів, витонченість мови — це надихнуло на роботу з текстом. Робота була напруженою та приємною».