Kharkiv Music Fest

Закрыть

Максим Поплінський (2000 р. н., Дніпро) закінчив Фаховий музичний коледж Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки за спеціальністю «скрипка» (клас І. Осєнєвої). На момент участі в конкурсі здобував композиторську освіту в НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас проф. Л. Дичко). Учасник міжнародних виконавських конкурсів (скрипка), переможець Всеукраїнського конкурсу композиторів ім. Л. Ревуцького (Чернігів).

Доробок складає більше сотні творів різних жанрів і для різних виконавських складів — від камерних до симфонічних. Серед них: симфонії, Партита для фортепіано, Струнний квартет, присвячений В. І. Скуратовському, Серенада для струнних, Поема для фортепіанного квінтету, Романс «Часы» на слова А. Адлера, цикл дитячих п’єс для фортепіано, Літургія. Твори звучали на авторських концертах у виконанні студентів ДАМ ім. М. Глінки (Дніпро), а Літургія виконується церковним хором у Храмі Святителя Арсенія Мацієвича (Дніпро). 

Авторський коментар про конкурсну роботу: «Твір “Contra spem spero” порушує питання формування особистості через її погляди. Він має очевидну присвяту, але, перш за все, порушує питання постання особистості шляхом формування власного унікального світосприйняття. До речі, мені здається, така ціль вшановує велику письменницю набагато більше, аніж запозичена назва.

Перед нами цикл із трьох частин, де перша і остання — на слова одного автора. Таким чином я хочу показати, як тонкі, крихкі і вразливі матерії, що постають у першій частині, перетворюються на більш зрілі та ґрунтовні позиції, проходячи шквал інколи дуже жорстокої критики.

Здається, боротьби в цьому творі мало. Так, насправді вона не дуже помітна, як і будь-яка внутрішня боротьба із самим собою: зі своїми страхами, спокусами або недугами…».