Kharkiv Music Fest

Закрыть

Польский композитор і піаніст. У 1970–1976 роках вивчав композицію під керівництвом Генріка-Міколая Ґурецького і гру на фортепіано в класі Чеслава Станьчика в Державній вищій музичній школі (тепер Музична академія імені Кароля Шимановського в Катовицях). Отримав стипендію від уряду Франції, яка надала можливість навчання в класі Олів’є Мессіана в Парижі (1976).

Як соліст і ансамбліст концертує в Польщі й за кордоном. Багаторазово виступав на Міжнародному фестивалі сучасної музики «Варшавська Осінь».

Прославився як перший польський виконавець циклу “Vingt regards sur l’Enfant-Jésus” («Двадцять поглядів на Дитя-Ісуса») О. Мессіана (1979). Звукозапис циклу (видано студією DUX, 2011) був відзначений нагородою Diapason d’Or (2012). 

Учасник і лауреат багатьох композиторських конкурсів. Був двічі репрезентований Польським радіо на Міжнародній трибуні композиторів UNESCO в Парижі. Отримав щорічну нагороду Спілки польських композиторів, нагороду Міністра культури і мистецтва Республіки Польща, нагороду Президента міста Катовиці (1999), нагороджений Хрестом кавалера Ордену Відродження Польщі (2005), Медаллю командора національної освіти і Медаллю заслуженого діяча культури Gloria Artis (2005), Медаллю Року Лютославського (2014). Почесний член Спілки польських композиторів (2009).

У 2002—2008 роках перебував на посаді ректора Музичної академії імені Кароля Шимановського в Катовицях, нині працює керівником Кафедри композиції і теорії музики.

У 1988 році на замовлення директора Théâtre de la Monnaie розпочав роботу над оперною трилогією “The Minds of Helena Troubleyn”. Відтоді його доробок сягнув характеру монументального мистецтва, зокрема поповнився композиціями “Up into the Silence”, “Moby Dick”, “Beauty Radiated in Eternity”, “Concerto of Song Offerings”.