Kharkiv Music Fest

Закрыть

13.04.23 17:00

Концерт-відкриття KharkivMusicFest, що відбудеться 13 квітня у Великій залі оперного театру, за традицією пройде за участю Фестивального оркестру. Перлиною ж оркестру цього року стане одна з найвідоміших скрипальок України Богдана Півненко, яку називають «українським Паганіні в спідниці».

Богдана Півненко виступала як солістка з провідними українськими оркестрами та презентувала українську музику у всьому світі, зокрема у таких престижних залах, як Карнеґі-хол, Берлінська філармонія, Палац каталонської музики в Барселоні та ін.

Виконавиця регулярно бере участь у прем’єрних виконаннях творів сучасних українських композиторів. Серед її записів — Антологія сучасної української музики, 11 компакт-дисків музичних творів українських композиторів М. Скорика, В. Сильвестрова, Є. Станковича, В. Зубицького, З. Алмаші, І. Щербакова, О. Левковича. Її «Український квінтет» із музикою Лятошинського, Сильвестрова та Польової був виданий лейблом Naxos у 2020 році. Багато провідних українських композиторів присвятили Богдані Півненко свої твори: серед них Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Володимир Зубицький, Золтан Алмаші, Вікторія Польова.

У виконанні скрипальки та Фестивального оркестру прозвучить музика славнозвісного циклу «Пори року» Антоніо Вівальді, кілька номерів з танго-сюїти «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццолли, а також твори на ту саму тему українських композиторів Золтана Алмаші та Олександра Гоноболіна. 

Концерт відбудеться під проводом Юрія Яковенка — Заслуженого діяча мистецтв України, диригента, який завжди готовий до експерименту. Вже близько 20 років він працює у Харківському національному театрі опери та балету. Митець добре відомий в Україні та за її межами як винахідливий автор аранжувань і музичний керівник знакових концертних програм та шоу. Варто згадати хоча б проєкт «Симфо хіп-хоп», у якому диригент поєднав пісні гурту «ТНМК» та гру молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».

Велика зала ХНАТОБ
вулиця Сумська, 25(показати на картi)
13.04.23
17:00 1 година 30 хвилин
Концертнi заходи