Kharkiv Music Fest

Закрыть

18.06.21

Вечірні Новини

Масштабний захід як завершальний акорд одного з найвідоміших музичних фестивалів Харкова. Напередодні  відбувся концерт-закриття KharkivMusicFest. На нього до Харківської обласної філармонії завітали чимало харків’ян.

Цінителі музичної класики в очікуванні свята музики. 5-ти річна Ярина вчиться грати на скрипці.

Ярина, 5 років 

Яку музику ти любиш? – Ніжну.

Галина Перець

Ми не вперше, ми дуже шануємо і класичну музику, і музику сучасну, але от це програмні твори, які сьогодні пролунають, і дуже цікаво, тим паче, що концерт співпав з нашим ювілеєм, нашого весілля – 40 років і тому це подарунок для нас – послухати таку музику у виконанні такого колектива.

Геннадій Перець

Які очікування від концерту? – Великої музики.

Віталія

Мы нашли афишу и нам понравились как бы произведения, которые будут исполняться, и то, что это оркестр, и это хор. Поэтому пришли сюда.

На сцені великої зали головний оркестр країни — Національний симфонічний оркестр України і найвідоміший хоровий колектив – Національна хорова капела України «Думка». Обидва колективи мають понад 100-літню історію і є амбасадорами української культури за кордоном.

Олександр Пірієв, продюсер національних програм KharkivMusicFest 

Сьогодні історична подія – кожен з колективів, як сьогодні на цій сцені, одна з кращих концертних сцен України – велика концертна зала Харківської філармонії, кожен з цих колективів неодноразово приїжджав сюди, але ніколи разом.

Знані не лише в України колективи виконують найвідомішу симфонію Людвіга ван Бетховена —  №9. Концерт позначився і прем’єрою у Харкові  твору «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича. Твір видатний український композитор Євген Станкович написав у 2013 році, до 200-літнього ювілею Кобзаря. Диригентом цього вечора був визнаний український маестро, народний артист України Володимир Сіренко. Цьогоріч через пандемію традиційний для Харкова KharkivMusicFest тривав довше, ніж зазвичай – розпочавшись у квітні, він тривав до середини червня. До нього доєдналось у онлайн і офлайн-форматах 10 тисяч людей. Жодного заходу скасовано не було.

Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest

Ми змогли провести дводенний сонатний марафон, коли протягом днів кращі піаністи країни змогли виконати всі 32 сонати Бетховена, які він писав протягом життя. Ми на харківській сцені побачили видатного французького віолончеліста Готьє Капюсона, до нас приїжджав британський піаніст Пол Льюіс, якого в світі називають кращим інтерпретатором творів Бетховена.

Вже зараз розпочалась підготовка до KharkivMusicFest-2022. Наступного року у програмі, окрім концертів буде багато освітніх проектів і просвітницьких заходів, а також музичних експериментів.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов

Джерело: http://v-news.com.ua/u-harkovi-vidbuvsya-masshtabnyj-kontsert-zakryttya-kharkivmusicfest/