Kharkiv Music Fest

Закрыть

02.10.19

izvestia.kharkov.ua

Ірина Куліченко

Стартував прийом робіт-композицій на участь в конкурсі молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною грандіозного міжнародного фестивалю Kharkiv Music Fest-2020, який відбудеться у Харкові 28 березня – 12 квітня 2020 року.

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів присвячено пам’яті видатного українського композитора Бориса Лятошинського, 125 років від дня народження якого виповниться в наступному, 2020 році. 
 
«З-поза найвидатніших українських композиторів його можна без перебільшення назвати титаном вітчизняної музичної спадщини, – коментує куратор конкурсу Іван Пахота. – За часи радянського минулого України ім'я і значення Лятошинського було змаргіналізовано і, фактично, принижене. Нашою задачею є популяризація творчості Майстра: українські молоді митці мають знати про цього композитора значно більше ніж його фото на стінах музичних шкіл».  
 
Цілями конкурсу є розвиток творчості молодих композиторів в Україні, зростання значення цих творів, фахова орієнтація в професійному середовищі молодих митців. Основне завдання – створення мистецького простору можливостей реалізації в майбутньому молодих композиторів.
 
До складу журі конкурсу увійшли:
 
Еуґеніуш Кнапік (Катовіце, Польща) – провідний педагог з композиції в Польщі. Будучи абсольвентом Генріка-Міколая Ґурецького та Олів'є Мессіана, є беззаперечним авторитетом як теоретик сучасної світової музики і автор видатних монументальних творів. 
Вальтер Фельдман (Цюріх, Швейцарія) – понад 10 років був директором Tage für neue Musik Zürich;  співпрацював з такими метрами як П'єр Булез, Карлгайнц Штокгаузен, Філіп Манурі, Луїджі Ноно тощо. 
Алла Загайкевич (Київ, Україна) – твори Алли Загайкевич вирізняє передовсім полікультурність та мистецький космополітизм, поєднання непоєднуваного, відхід від мейнстрімних тенденцій. Алла – видатний фахівець в сфері акустичної та електронної музики, педагог. 
Іван Пахота (Харків, Україна) – керівник конкурсу, незалежний експерт.
 
Цікавою відмінністю конкурсу є те, що він анонімний – всі роботи подаються під псевдонімами, тож наявність будь-яких відомостей в нотних матеріалах, які в подальшому передаються на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил конкурсу і учасника буде дискваліфіковано. 
 
Лауреати конкурсу приймуть участь в концерті, що відбудеться в рамках фестивалю Kharkiv Music Fest-2020 і буде складатись з творів учасників. 
 
Також в рамках фестивалю відбуватимуться майстер-класи і лекції за участі членів журі конкурсу.
 
Джерело: http://izvestia.kharkov.ua/on-line/18/1295281.html