Kharkiv Music Fest

Закрыть

09.04.23

Друзі, спішимо поділитися новиною - 13 квітня ми знову чекаємо вас на нашому фестивалі. В цей день відбудеться відкриття фестивальної програми концертом видатної української скрипальки, амбасадорки України – Богдани Півненко. Взначною рисою програми фестивалю цього року є те, що у програмі фестивалю – переважно українські імена як музикантів, так і композиторів, чиї твори звучатимуть.

«Паганіні в спідниці», музика спротиву та надії та інші концерти фестивалю

Головною подією відкриття стане виступ Богдани Півненко на сцені ХНАТОБу. Її називають «українським Паганіні в спідниці», вона одна з найвідоміших скрипальок України. Богдану справедливо називають амбасадоркою української культури – за цей рік вона мала безліч концертів по всьому світі. Скрипалька виступала як солістка з провідними українськими оркестрами та презентувала українську музику у всьому світі, зокрема у таких престижних залах як Карнегі хол, Берлінська філармонія, Палац каталонської музики в Барселоні, та ін.

Виступ Богдани відбудеться у супроводі Фестивального оркестру KharkivMusicFest. А це означає, що до харківських музикантів долучаться виконавці з інших міст України.

Програма концерту об’єднала «Пори року» українських композиторів сучасності Золтана Алмаші та Олександра Гоноболіна та знамениті «Пори року» Антоніо Вівальді, «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццоли та

 «Наш меседж – Харків – місто нових сенсів – актуальний саме зараз. Ми не тільки незламні, але й рухаємося вперед, створюємо нове, відкриваючи себе, скарби української культури», – зазначає Юлія Ніколаєвська, професорка, програмна директорка фестивалю 2023 року.

20 квітня та 5 травня в рамках фестивальної програми в залах Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського пройдуть камерні концерти «Музика спротиву і надії». Ідея проєкту – презентація творчості українських композиторів. Цьогоріч фокус саме на харківських митцях. Пролунає скрипкова музика: виконавці Дмитро Амстибовський, Станіслав Калінін та твори молодих композиторів Харкова, написані 2022 року.

В червні на поціновувачей фестивалю чекає концерт-імпровізація з поєднанням українського та грецького фольклору з бузукі (Катя Курдиновська, Ігор Ходжаніязов)  та концерт Inside the war, де будуть виконані твори лауреатів щорічного Міжнародного конкурсу молодих композиторів ім. Б.Лятошинського. Твори представлятимуть собою музичні рефлексії написані під час війни.

Крім того, в червні відбудеться сольний концерт Акселя Колстеда – новерзького піаніста-соліста, композитора, який написав понад 40 творів для різних ансамблів, сольних інструментів та оркестрів. Закриття фестивалю ознаменується виступом Фестивального оркестру KharkivMusic Fest.

Освітні та мистецькі проекти KharkivMusicFest

Однією з візитівок фестивалю є розписані піаніно проекту Art Piano, який  є частиною програми для широкої аудиторії. Цього року інструментів буде 6, всі вони будуть розташовані на безпечних локаціях міста – метро, ТЦ Французький бульвар тощо.

Організатори підготували серію цікавих бесід для широкої аудиторії KharkivMusicFest Talks, де спікерами виступлять провідні музичні діячі України, США та Європи. Серед запрошених гостей – видатний український композитор, автор понад 100 музичних творів Олександр Щетинський; світова зірка джазової музики Леонід Чижик – людина неймовірної музичної фантазії; американський композитор, піаніст та популяризатор сучасної музики Річард Камерон Вульф; композитор, диригент, піаніст, популяризатор українського музичного мистецтва Вірко Балей та інші. Зустрічі переходитимуть онлайн, прийняти участь зможе будь-який бажаючий.

Родзинкою програми стане експериментальний танцювальний проект, втілений разом з видатною німецькою хореографкою, танцівницею Сашою Вальц, в якому приймуть участь українські танцівники різного віку та рівню підготовки.

«У нашого міста забрали можливість бути студентським та айтішним містом та ніхто не може забрати у нас можливість та бажання бути містом, де народжуються нові сенси, нові культурні проекти, – коментує  Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю. – Впевнена, що через мистецтво, музику ми, харків’яни, віднайдемо себе, нову ідентичність міста та гучно презентуємо це світу. Ми відкриті для майбутніх проектів та колаборацій з боку культурних, міжнародних інституцій, та особливо нас надихає підтримка з боку нашої публіки. Разом наші прагнення будуть сильнішими».

Квитки на концерт-відкриття можна придбати на сайті Інтернет-білету.