Kharkiv Music Fest

Закрыть

28.03.22

26 березня ми планували вкотре урочисто відкривати фестиваль  KharkivMusicFest. Фестиваль, який п’ятий рік поспіль мав би подарувати харків’янам та гостям міста надзвичайне свято музики. Мали відбутись концерти за участі маестро зі світовим ім‘ям, які раніше ніколи не давали концертів в Україні. Та на превеликий жаль незаконне військове вторгнення росії зруйнувало не тільки наші плани, наше місто, а змінило все наше життя.  

Та незважаючи на це, Харків – місто нескорених. Тож ми все ж таки зробили символічне відкриття фестивалю.

26 березня на станції метро «Університет» для харків’ян зіграв струнний квінтет, який виконав програму з шедеврів класичної музики «Арія» Баха, «Аве Марія» Шуберта, «Слов’янський танець» Дворжака, «Мелодія» Скорика. Крім того прозвучали українські народні пісні, в спеціально створеній для цього концерту молодим харківським композитором та диригентом Володимиром Богатирьовим обробці:

•  Ой у лузі червона калина

•  Ой чий то кінь стоїть

•  Ой у вишневому саду

•  Дивлюсь я на небо

•  Ніч яка місячна

•  Чорнобривці

•  Боже великий єдиний

Виконавці:

Ольга Пищита (скрипка) – викладачка ХМФК ім Б.М. Лятошинського

Станіслав Кучеренко (скрипка) – викладач ХНУМ  ім. І.П. Котляревського

Тетяна Жук (альт) – артистка оркестру МАСО «Слобожанський»

Денис Карачевцев (віолончель) – артист оркестру ХНАТОБ

Сергій Дікарєв (контрабас) – викладач ХНУМ  ім. І.П. Котляревського

В открытии фестиваля приняли участие председатель Харьковской областной военной администрации Олег Синегубов и Харьковский городской голова Игорь Терехов, президент фестиваля Сергей Политучий.

«Харків’яни сильні тілом і духом! Вже місяць живемо під постійними  обстрілами окупантів, але попри це ми не втратили віру. Сьогоднішній символічний KharkivMusicFest цьому доказ, виступив з промовою Олег Синєгубов. – Дякуємо організаторам за те, що повернули харків’ян хоч на кілька годин до звичного життя із рідними, із усмішками, із мистецтвом. У нескореному Харкові обов‘язково ще звучатиме музика».

Мэр Харькова отметил, что еще месяц назад харьковчане думали посетить этот фестиваль совсем по-другому. А сегодняшнее мероприятие показало, что горожане верят в мирное будущее, очень сплочены и находятся на верном пути.

«Наш фестиваль – найбільший міжнародний фестиваль класичної музики в Україні. Цього року ми мали вп’яте провести фестиваль з концертною програмою та заходами майже на місяць. На жаль наші плани, зусилля з підготовки було вщент зруйновано, – розповідає президент фестивалю Сергій Політучий. – Та ми все ж вирішили, що саме зараз надважливо на фоні того, морока, який відбувається, показати що є вічні цінності, що є величне майбутнє у нашої країни, та що наша країна розумна, співуча здолає всі труднощі. Цей концерт – символ того, що коли пушки говорять, музика не мовчить».

«Для нас было очень важно выступить именно здесь – в метро, ​​где люди, можно сказать, страдают от того, что мы сейчас все переживаем. Я уверена, что классическая музыка вдохновляет, дает крылья, позволяет погрузиться в какой-то светлый мир, — говорит одна из организаторов концерта доктор искусствоведения, профессор Харьковского университета искусств Юлия Николаевская. — Поэтому наш импровизированный концерт назвали «Концерт між вибухами». То есть между взрывами должна продолжаться жизнь. Мы должны верить в то, что этого «между взрывами» будет все больше и больше, и мы преодолеем то, что на нас свалилось».

Среди слушателей концерта – и «постоянные жители» метро, и харьковчане, которые специально пришли на «Исторический музей», узнав об этом мероприятии.

Харьковчанка Елена Александровна находится метро уже третью неделю.

«Пять дней мы прятались в погребе, было очень страшно. А теперь мы здесь находимся, в безопасном месте. За нами ухаживают волонтеры, очень ухаживают, помогают всем, чем могут. И одежда, и питание – все есть. Мы только молимся Богу, чтобы наши доблестные силы победили мрак, который назывался нашим братом. Такие концерты очень нужны. Это для души»,  — говорит женщина.

Зараз нам всім як ніколи потрудна піьримка . Якщо ми класичні музиканти підтримаємо народ тим, що будемо гарти, робтит те,що ми сожемо найкразе, то ми бюкдемо це робиити у юідб-яуих умовах. Ми всі дуже чекаєм на перемогу, яка обовяхколво насткпить  дякуючи наших захисникам та воїнам , яким щиа вдячність та уклін. Це був перший мій виступ в мето, та це був напевно накращий концерт в моєму житті.

«Не дивлячись на важкі для нашого міста часи, під вибухами та гулом канонад, KharkivMusicFest залишається з харків`янами, – розповідає Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю. – Війна триває вже місяць і всі можливі слова підтримки харків’ян вже були неодноразово сказані. Та мова музики багатогранна, вона точно знайде шлях до серця кожного з нас – підтримає, вмотивує, надихне чи заспокоїть. І головне, що попри все у зруйнованому бомбами та снарядами, але нескореному Харкові класична музика все ж звучатиме!»

Органiзатор концерту та фестивалю Благодiйний фонд громади Харкова «Толока».