Kharkiv Music Fest

Закрыть

16.09.21

9 вересня невеличка делегація від оргкомітету KharkivMusicFest була запрошена на івент IT-Кластер а, де ми презентували фестиваль серед нової для нас аудиторії представників IT-галузі міста.

Презентація відбулась в рамках дискусійної панелі, присвяченій благодійності та меценатству. Серед запрошених спікерів панелі були:

  • Віталій Алексейонок – арт-директор KharkivMusicFest,
  • Олександр Медовой, Голова Наглядової ради Харківського ІТ Кластера, засновник компанії AltexSoft,
  • Тарас Кицмей – один із співзасновників та керівників компанії SoftServe,
  • Роман Марабян – Голова Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини «Гіппократ»,
  • Світлана Пугач – директорка зі стратегічних партнерств фонду «Таблеточки».

Всі учасники погодились з тим, що благодійна та меценатська діяльність є сферою, що дає простір для творчої ініціативи й соціальної творчості широких верств населення. Така діяльність забезпечує важливий внесок в соціальну та культурну політику країни й підвищення якості життя громадян в цілому.

Також було зазначено, що в останні роки спостерігається стійке зростання числа громадян і організацій, що беруть участь у благодійній, меценатської та спонсорської діяльності, а також розширюються масштаби реалізованих благодійних програм і проектів.

«На мій погляд, сьогодні важливим завданням активної частини суспільства є донесення до більшості людей цього факту - того, що ми самі, своїми силами можемо втілювати в життя круті ідеї, реалізовувати культурні проекти, коментує Марія Горбонос, виконавча директорка KharkivMusicFest. Але поки що під таким кутом зору на своє місце та роль в суспільстві дивляться одиниці».

Так результати цьогорічного дослідження показали, що харківський ІТ-бізнес і ІТ-фахівці загалом у 2020 році витратили понад 580 млн грн на благодійні проекти від допомоги регіону в боротьбі з COVID-19, до вже традиційних для себе — освітнього напрямку, підтримки військових, дітей та людей у скрутних життєвих обставинах, інфраструктурних, екологічних проектів та культурних ініціатив, таких як KharkivMusicFest.

«Проведення фестивалів, музичних в тому числі,– це не тільки спосіб підвищення загального культурного рівня, але й значною мірою, спосіб залучення інвестицій. Турист витрачає досить солідну суму на організацію своєї поїздки: він їсть в кафе та ресторанах, їздить на таксі й громадському транспорті, живе в готелі, купує сувеніри друзям та родичам. І це завжди незрівнянно більше, ніж вартість навіть найдорожчого вхідного квитка на фестиваль. Тому в Європі міністерства та інші державні культурні інституції стають партнерами таких заходів, – розповідає Віталій Алексейонок, арт-директор KharkivMusicFest. – Так, зараз весь Зальцбург працює на добробут фестивальників, які приїжджають на щорічний Зальцбургський фестиваль. Бюджет фестивалю складає багато мільйонів євро, та прибуток міста від нього – в рази більше. Впевнений, що через декілька років такою якірною подією стане й фестиваль KharkivMusicFest».  

Відзначимо, що ми вже розпочали підготовку програми фестивалю на 2022 рік. В наших планах — розширити аудиторію за рахунок нових проектів, запропонувати українській публіці щось незвичайне. І, звичайно, продовжувати знайомити слухача з українською музикою — творами Станковича, Борткевича, Скорика, Лятошинського, чиєю музичною спадщиною українці можуть по праву пишатися. Тож слідкуйте за нашими новинами!