Kharkiv Music Fest

Закрыть

02.02.22

З 26 березня по 29 квітня 2022 року KharkivMusicFest вп’яте даруватиме харків’янам та гостям міста надзвичайне свято музики. Концерти за участі маестро зі світовим ім‘ям, які раніше не давали концертів в Україні, безпрецедентні музичні проєкти альтернативної програми, освітні лекції та майстер-класи, Всеукраїнський конкурс молодих композиторівусе це вигідно вирізняє фестиваль серед інших подібних заходів. Організатором Міжнародного музикального фестивалю KharkivMusicFest є Фонд громади Харкова «Толока».

26 березня вперше в Україні дасть свій сольний концерт всесвітньо відомий піаніст із Франції Люка Дебарг – переможець та володар спеціального призу XV Міжнародного конкурсу імені П. І. Чайковського, відомий своїм звивистим творчим шляхом, стрімким виходом на велику сцену та бурхливим розвитком музичної кар`єри.

Сьогодні Дебарг виступає у найпрестижніших залах світу, співпрацює із відомими оркестрами та диригентами.

Дебаргу притаманна дуже особистісна інтерпретація виконуваних творів, емоційна спонтанність, імпровізаційна енергія –  усе це завжди викликає бурхливий відгук публіки.

29 березня відбудеться концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest, солісти – Люка Дебарг (фортепіано, Франція), Олександр Кастро-Бальбі (віолончель, Франція), Давид Кастро-Бальбі (скрипка, Франція); диригент – Віталій Алексейонок (Німеччина), головний диригент оркестру Мюнхенського університету, артистичний директор KharkivMusicFest.

Брати Давид та Олександр Кастро-Бальбі належать до відомої музичної династії. Давид – переможець конкурсу Young Artist у Колорадо (США) та Міжнародного конкурсу юних скрипалів ім. Луї Шпора у Веймарі (Німеччина). Олександр – володар ІІ премії конкурсу Франца Шуберта в Австрії, І премії конкурсу Lødz у Польщі, ІІ премії конкурсу Villa de Llanes в Іспанії та багатьох інших нагород. Давид Кастро-Бальбі наразі є запрошеним артистом Веймарської державної капели. Грає на скрипці Джованні Батісти Гваданіні (1690 рік), яка раніше належала маестро Луї Шпору.
Олександр – соліст оркестру Веймарського оперного театру. Грає на віолончелі італійського майстра кінця XVIII ст.

Українська частина програми представлена концертом «Метаморфози» Національного камерного ансамблю «Київські солісти», який відбудеться 09 квітня.

Високий професіоналізм артистів Національного камерного ансамблю «Київські солісти» у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку в таких відомих залах як Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, Maison Flagey у Брюсселі, РадіоКультурхауз у Відні, «Еспланада» в Сингапурі.

11 квітня на всіх поціновувачів камерної музики очікує концерт фортепіанного квінтету. У складі: лауреатка численних міжнародних конкурсів скрипалів, викладачка Королівській консерваторії в Антверпені Аліса Маргуліс (Бельгія), артист гурту перших скрипок у Дюссельдорфському симфонічному оркестрі Андрій Мурза (Німеччина), Крістіан Атанасіу (альт, Німеччина), солістка оркестру Королівського театру у Мадриді Наталія Маргуліс (віолончель, Іспанія).

17 квітня харків’яни матимуть змогу насолодитись барочною музикою у її історично коректному виконанні. Подарує таку можливість концерт квартету Quartetto Lichnowsky (Італія) із солістом Нільсом Вандерером (Німеччина).

Квартет Ліхновського (Quartetto Lichnowsky) створений у 2018 році та названий на честь австрійського принца Карла Алоїза Ліхновського – музиканта, композитора та мецената, друга Моцарта та Бетховена.

Своєю творчістю музиканти прагнуть відроджувати інтерес до музики бароко.

Квартет співпрацює з національними та міжнародними ансамблями та фестивалями у стилі бароко, такими як Freiburger Barockorchester (Фрайбург), Art-Offertorium (Київ), The Da Camera Society (Лос-Анджелес), Х'юстонський фестиваль старовинної музики та іншими.

Соліст цього концертунімецький оперний співак Нільс Вандерер – висхідна зірка, один із провідних молодих контратенорів сучасності, переможець Міжнародного конкурсу Asia Singing Competition, володар Першої премії та призу глядацьких симпатій вокального конкурсу Händelwettbewerbs у Карлсруе, лауреат премії Young Artist Awards лондонського Barbican Center. Він регулярно виступає в якості соліста з такими оркестрами, як La follia (Аугсбург), Lautencompagney (Берлін), Baroque Orchestra (Карлсруе), Staatskapelle (Веймар), співпрацює з Паризькою філармонією, Teatro Massimo в Палермо, лондонськими Wig. В даний час талановитий оперний співак пробує себе як постановник й хореограф. Яскравий образ та деяка ексцентричність додають інтересу до його особистості та творчості.

29 квітня відбудеться наймасштабніший концерт фестивалю, який завершить основну програму – виступ Молодіжного оркестру Південної Німеччини Landesjugendorchester, диригент Йоханнес Клумпп.

Державний молодіжний оркестр землі Баден-Вюртемберг існує з 1972 року й нині налічує близько 300 музикантів. До складу оркестру після прослуховування приймаються найталановитіші молоді виконавці з усього регіону.

Багато колишніх його учасників сьогодні обіймають посади у провідних оркестрах та музичних академіях. У 2013 році оркестр відкривав офіційну церемонію Дня німецької єдності у Штутгарті.

Географія виступів Молодіжного оркестру охоплює понад 80 концертних майданчиків, включаючи Німеччину, Іспанію, Італію, Англію, Росію, Еквадор, Францію та інші країни.

Йоханнес Клумпп – головний диригент Камерного оркестру Фолькванг Ессена та художній керівник музичного фестивалю в Саксонії-Анхальт, співпрацював із Дюссельдорфським симфонічним оркестром, Тірольським оркестром Інсбрука, Кельнським оркестром WDR Rundfunkorchester, Дрезднерською філармонією, Нюрнберзьким симфонічним оркестром та Філармонією Північно-Західної Німеччини та іншими.

«Програма фестивалю 2022 року – це наш перший крок до реалізації нової концепції фестивалю в принципі. Ми хочемо поєднувати традицію та інновацію, щось вже відоме із тим, з чим варто познайомитися, українське та закордоне. У нашій програмі – високоякісні заходи із відомими музикантами з України та Західної Європи, – розповідає Віталій Алексейонок, артдиректор KharkivMusicFest. – Фестиваль представить різні склади артистів – від сольного фортепіанного концерту до виступу оркестра із солістами, будуть цікаві та нестандартні заходи альтернативної програми. Ну і звичайно, у нас залишаються супутні заходи, лекції та освітні проєкти для дітей та дорослих».

«Сьогодні Харків, як, втім, і Україна, потребує правильного позиціювання на міжнародній арені. І тому місту потрібен KharkivMusicFest як засіб цього позиціювання у культурному світовому просторі, – коментує Сергій Політучий, президент фестивалю KharkivMusicFest. – Фестиваль KharkivMusicFest має стати візитівкою міста. Музиканти, які приїжджатимуть до Харкова на фестиваль вперше, бачитимуть, що тут шанують культурну спадщину, поділяють загальносвітові цінності, і так само, як у Зальцбурзі чи Відні, люблять класичну музику. І це своє бачення вони понесуть далі».

Нагадаємо, що наш фестиваль – це не лише концерти за участі зірок класичної музики світового рівня, але й масштабна програма позаконцертних проєктів та заходів.

Традиційні для фестивалю формати лекцій та майстер-класів проходитимуть і в цьому році. Музичний лекторій для справжніх меломанів, конкурс молодих композиторів і виступ дитячого симфонічного оркестру, інтерактивні концерти для дітей, розфарбовані піаніно в різних куточках міста у вільному доступі для всіх охочих – кожен знайде для себе щось цікаве протягом кількох весняних тижнів KharkivMusicFest.

Дати: 26 березня – 29 квітня