Kharkiv Music Fest

Закрыть

27.05.21

Після карантинної перерви в Харкові відновлена концертна програма фестивалю KharkivMusicFest. 28 травня відбудеться концерт, не зовсім властивий фестивалю класичної музики. «Осциляції Бетховена» — електронний аудіо-візуальний перформанс, де колектив електронних музикантів й візуальних художників буде взаємодіяти з класичними творами Бетховена.

Сьогодні існує безліч прикладів застосування технологій віртуальної й доповненої реальності в різних галузях: медицині, рекламі, освіті, мистецтві тощо. Сміливі експерименти художників, танцюристів й кінематографістів все частіше стають предметом активного обговорення. Тому організатори фестивалю класичної музики KharkivMusicFest вирішили йти в ногу з часом, не боятися експериментів й створити новий для фестивалю проект.

Ідея такого аудіо-візуального перформансу в тому, щоб з одного боку привнести елемент нестандартності в досить консервативну частину мистецтва — класичну музику, з іншого — познайомити аудиторію, далеку від класики, з творчістю Бетховена, якому в цьому році присвячена програма фестивалю.

Для реалізації задуманого була запрошена команда електронних музикантів, яка з готовністю підтримала цю ідею.

Перформанс буде представляти собою взаємодію колективу електронних музикантів й візуальних художників з класичними творами Бетховена в контексті електронної музики. Твори Бетховена будуть змінюватися до невпізнання та знову повертатися до оригінального звучання. Звукова композиція буде створюватися в реальному часі в центрі аудиторії. У свою чергу, музика стане джерелом керуючих сигналів для проекцій в просторі перформансу.

«Ми нова харківська музична формація, яка існує з серпня 2020 року й періодично проводить джем-сесії електронної музики. Участь в проекті фестивалю KharkivMusicFest — це однозначно експеримент та виклик навіть для нас, —розповідає Микита Худяков, один з учасників перформансу. — Імпровізація в електронній музиці — ще відносно не сформована культура в порівнянні з джазовою імпровізацією. Взаємне натхнення між учасниками джемів й співтовариством, яке розвивається навколо цього руху, приводить нас до нових форматів музичних заходів, таким як «Осциляція Бетховена».

«Місія фестивалю — підвищити популярність класичної музики до рівня європейських столиць. Зробити це можливо, не тільки знайомлячи підготовлених слухачів з кращими класичними творами у виконанні іменитих маестро, але й пропонуючи тим, хто далекий від класичного мистецтва, познайомитися з творами класиків в сучасній інтерпретації. Таким чином розширюючи аудиторію фестивалю й виводячи його за межі філармонійних залів», — розповідає Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest.

Стати частиною аудіо-візуального перформансу можна буде 28 травня.

Місце проведення: Promodo Hub (вул. Отакара Яроша, 18/2)

Початок: 20.00