Kharkiv Music Fest

Закрыть

Композитор

Вальтер Фельдман народився 1965 року у місті Ґларус неподалік Цюріха. Після закінчення школи та літературної, лінгвістичної та музикознавчої освіти в Цюріхському університеті він повністю присвячує себе музиці. Його становлення як композитора можна назвати незвичайним: на базі самоосвіти, а також ґрунтовного класу флейти у Домінік Ґунцігер та композитора Анни Утагава в Аарау він здобуває визнання у музичному світі як флейтист та композитор. Лише 2011 року він отримає диплом за фахом «флейта».

Вже юнаком Вальтер грав із різноманітними оркестрами, котрі сформували його як особистість та познайомили з видатними оркестровими творами попередніх епох. Так само було і з новою музикою – Молодіжним оркестром європейських країн «Jeuenesse Musicale», Міжнародним молодіжним симфонічним оркестром «Blue Lake» (штат Мічиган), Камерним оркестром д’екс-ан-Прованс, Цюріхським академічним оркестром «Tonhalle», Швейцарським молодіжним симфонічним оркестром. Був перманентним флейтистом у Базельському камерному оркестрі та в ансамблі «S Zürich». З 1998 року є постійним учасником ансамблю «Les joueurs de flûte» («Флейтисти»). З 2000 по 2004 рік працював композитором та флейтистом з хореографом Габріелем Фернандесом («tHEL danse Paris») та Оділь Ауба (як альтист у складі «Ensemble Intercontemporain»). З 2015 року грає на флейтах у дуеті з піаністом Людовіком ван Геллемонтом.

З 1986 року Вальтера Фельдмана можна спостерігати як композитора. Він відвідував різноманітні курси з музичної інформатики в Інституті дослідження та координації музики IRCAM у Парижі: його твори ранніх років привернули увагу міжнародної спільноти. Вони виконувалися на славетних фестивалях відомими оркестрами: на фестивалі «Agora Paris», «Tage für neue musik Zürich», «Tage für neue musik Stuttgart», «Національне бієнале танцю Val de Marne...»; Штуттгартським симфонічним оркестром, Цюріхським симфонічним оркестром «Tonhalle», «Ensemble Intercontemporain Paris», «Collegium Novum Zürich», «Ensemble Contrechamps», «Ensemble Proton»... 1999 року він отримав щорічну премію для композиторів міста Цюріх, 2003 – стипендію федерального фонду «Pro Arte». Його твори публікуються видавницвом «Carus Verlag».

Вальтер Фельдман був засновником та художнім керівником ансамблю сучасної музики «Ensemble S Zürich» (1991 — 1996). У 1994 — 2003 роках він був художнім керівником міжнародного фестивалю «Tage für neue musik Zürich», де зав’язались зв’язки з великими композиторами: П'єром Булезом, Жераром Грізе, Карлгайнцом Штокгаузеном, Гельмутом Лахенманом, Брайаном Фернігоу, Клаусом К. Хюблером, Каєю Сааріахо, Еммануелем Нунешем...

Поряд із творчою діяльністю, Вальтер Фельдман – натхненний музичний педагог. З 2009 року він є викладачем класу поперечної флейти у «Alte Kantonsschule» в Аарау. З 2017 року очолює програму підтримки музичних талантів кантону Аарау.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ

ОРГАНІЗАТОР

ГЕНЕРАЛЬНИЙ СПОНСОР

СПОНСОРИ

ПАРТНЕРИ

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТА МЕДІА ПАРТНЕРИ