Kharkiv Music Fest

Закрыть

Концерт “Ода до радості”

07.04.20 19:00

«Ода до Радості» — центральний концерт  KharkivMusicFest за масштабом і глибиною експресивності. В програмі концерту 7 квітня — виконання найвідомішої симфонії Людвіга ван Бетховена — Симфонії №9, а також прем’єра у Харкові великого симфонічного твору Євгена Станковича «Страсті за Тарасом». Величні твори віденського класика та живого класика української музики прозвучать у виконанні найвідомішого хорового колективу України — Національної капели «Думка» та головного оркестру країни — Національного симфонічного оркестру України під орудою маестро Володимира Сіренка. 

ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ

Відкриється концерт твором «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича — видатного українського композитора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Твір був написаний у 2013 році до 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Сама назва «Страсті за Тарасом» відсилає нас до величних пасіонів Йоганна Себастьяна Баха, що оповідають про страждання Христа. Як зізнається автор «“Страсті...” для мене — досить незвичний музичний твір. Було бажання на основі творів Кобзаря створити музичну квінтесенцію духовного, актуального, соборного начал». Твір написаний для симфонічного оркестру, хору, та солістів. Сольні партії виконають солісти Національної опери України Дмитро Кузьмін (тенор) і Олександр Бойко (баритон).

Другий номер концертної програми — Дев’ята симфонія Бетховена. Цей твір вважається одним з найвидатніших творінь в історії світової музичної культури, що виражає гуманістичні та волелюбні ідеали людства. Вона відрізняється від усіх симфоній, створених до неї. Бетховену здалося мало симфонічного оркестру для втілення своєї грандіозної ідеї: він хотів оспівати братство мільйонів, братерство всіх людей світу, об'єднаних в єдиному пориві радості і свободи, і для цього ввів в фінал симфонії хор і солістів, які співають «Оду до радості» Шиллера. Саме фінал Дев’ятої симфонії було обрано гімном Європейського союзу, що нагадує про ідеали європейської спільноти: свободу, мир, солідарність і єднання. Сольні партії виконуватимуть солісти Національної опери України Оксана Крамарєва (сопрано), Анжеліна Швачка (меццо-сопрано), Дмитро Кузьмін (тенор), Сергій Магера (бас).

Харківська філармонія
вул. Римарська, 21(показати на картi)
07.04.20
19:00 90 хвилин
Концертнi заходи