Kharkiv Music Fest

Закрыть

У 2005 році закінчив Харківську середню спеціальну музичну школу, а в 2010 дістав диплом магістра Львівської Національної музичної Академії ім. М. Лисенка на кафедрі композиції в класі проф. Мирослава Скорика та кафедрі камерного ансамблю в класі проф. Тетяни Шуп’яної. Також отримав композиторську освіту в провідних педагогів Європи: Ізабель Мундрі (CH), Фелікса Баумана (CH), Вальтера Фельдмана (CH), Гельмута Лахенмана (DE), Кшиштофа Пендерецького (PL), Еугеніуша Кнапіка (PL). В 2009 році отримав державну стипендію ім. В. Івасюка від фонду «Open Ukraine», захистив наукову працю на тему «Логіка тембрової драматургії в польській музиці 2 половини 20 ст.». В 2013 році став стипендіатом програми культурного розвитку Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia». Того ж року в Україні вийшов CD-диск студії «Zhyvyi zvuk-Rekords» з камерними творами К. Шимановського та Б. Лятошинськогоу виконанні Івана Пахоти. Є членом Національної спілки композиторів України. З 2014 р. здобуває ступінь Доктора філософії в Музичній Академії ім. К. Шимановського в Катовіцах (Польща).

Іван Пахота є лауреатом Міжнародних і Всеукраїнських композиторських конкурсів і фестивалів, серед яких конкурси Convergence pre-art (Тбілісі), «Arté» (Санкт-Петербург), фестивалі сучасної музики «Контрасти», «Віртуози» (Львів), «Два дні і дві ночі» (Одеса), ГогольFest (Київ), «Tage für Neue Musik» (Цюріх). Його твори були написані на замовлення ансамблів сучасної музики «TaG Winterthur» (CH), «Convergense pre-art» (CH-GE), «eNsemble» (RU) Матца Шайдеггера (гітара, CH), Вальтера Фельдмана (флейта, CH), Анни Савицької (CH-UA) та інших. Твори Івана Пахоти з успіхом виконуються на сценах України, Росії, Грузії, Вірменії, Польщі, Німеччини, Швейцарії, Туреччини, США.

В якості піаніста в складах камерних ансамблів Іван Пахота зарекомендував себе як пропагандист музики 20-го ст. В репертуарі піаніста передовсім твори К. Шимановського, М. Равеля, К. Дебюссі, В. Лютославського, А. Пануфніка, Б. Лятошинського, О. Мессіана, Ф. Пулєнка, Б. Мартіну, П. Булеза, К. Штокгаузена, Дж. Крамба, Дж. Кейджата ін. В 2011-2012 роках було здійснено проект з виконання Українського квінтету Б. Лятошинського містами України та Польщі.