Kharkiv Music Fest

Закрыть

У 1970-1976 роках вивчав композицію під керівництвом Генріка-Міколая Ґурецького і гру на фортепіано в класі Чеслава Станьчика в Державній Вищій Музичній Школі (тепер Музична Академія ім. Кароля Шимановського) в Катовіцах. У 1976 р. отримав стипендію від уряду Франції, яка дала можливість навчання в класі Олів’є Мессіана в Парижі.

Як соліст і ансамбліст концертує в Польщі і закордоном. Прославився як перший польський виконавець циклу Vingt regards sur l’Enfant- Jésus (Двадцять поглядів на Дитя-Ісуса) О. Мессіана у 1979 р. Звукозапис циклу (видано студією DUX в 2011 р.) був відзначений нагородою Фредерік 2012 також Diapasond’Or 2012. Артист багато разів виступав на Міжнародному Фестивалі Сучасної Музики „Варшавська Осінь“.

Отримав численні нагороди на композиторських конкурсах. Його твори двічі репрезентували Польське Радіо на Міжнародній Трибуні Композиторів UNESCO в Парижі. Отримав також щорічну нагороду Спілки Польських Композиторів також нагороду Міністра Культури і Мистецтва Республіки Польща. У 1999 р. отримав нагороду Президента Міста Катовіце, а в 2005 р. – нагороджений Хрестом Кавалера Ордену Відродження Польщі, Медаллю Командора Національної Освіти і Медаллю Заслуженого Культури Gloria Artis. У 2009 р. його визнано почесним членом Союзу Польських Композиторів. У 2014 р. отримав Медаль Року Лютославського.

У 1988 р. на замовлення директора Théâtre de la Monnaie, розпочав роботу над оперною трилогією The Minds of Helena Troubleyn. Відтоді його доробок сягнув характеру монументального мистецтва, таких як Up into the Silence, Moby Dick, Beauty Radiated in Eternity, Concerto of Song Offerings.

Еуґеніуш Кнапік є керівником Кафедри композиції і теорії музики в Музичній академії ім. Кароля Шимановського в Катовіцах. У 2002-2008 роках пан професор Кнапік перебував на посаді ректора рідного вузу.